Az Igazságügyi Minisztériumban az áldozatsegítés fejlesztésén dolgozunk, és már közel járunk a kitűzött célhoz, hogy minden vármegyében létesüljön áldozatsegítő központ. Még 3 vármegye van hátra, szeretnénk ha jövőre ezekben is megvalósulna az új központ nyitás. Egerben a városházán egyeztettünk az áldozatsegítés együttműködési lehetőségeiről, hogy a párkapcsolati erőszak, az online csalások és más bűncselekmények sértettjeit is meg tudjuk szólítani.
Újabb együttműködési lehetőségek előkészítésére dr. Répássy Róbert miniszterhelyettes társaságában érkeztem Egerbe, immár az Igazságügyi Minisztérium miniszteri biztosként, ahol helyi és vármegyei hatóságokkal, civilszervezetekkel egyeztettünk a városházán. Vágner Ákos polgármesterrel közösen előkészítettük egy együttműködési megállapodást a hatékonyabb együttműködéshez. Ezt követően az Egri Áldozatsegítő Központban tartottunk sajtótájékoztatót, ahol arról is beszámoltunk, nem csak a párkapcsolati erőszak áldozatai, de online csalások és más bűncselekmények sértettjei is fordulhatnak az Áldozatsegítő központok munkatársaihoz.
Tuzson Bence igazságügyi miniszter egy éve adta feladatba, hogy tegyük láthatóvá az áldozatsegítést. A cél, hogy kinél kevesebb bűncselekmény történjen, de az áldozatok minél nagyobb hányada kérjen segítséget” – mondta el Király Nóra miniszteri biztos.
Már 150 együttműködési megállapodása van az Igazságügyi Minisztériumnak, ezért fontosnak tartom, hogy személyes tapasztalatom legyen a vármegyei helyzetről, problémákról és fejlesztési lehetőségekről, hogy minél több áldozat kaphasson segítséget, legyen párkapcsolati erőszak, vagy online csalás sértettje.
Eger polgármesterével, Vágner Ákossal és hivatalával, illetve az önkormányzat munkatársaival számba vettük a lehetőségeket és előkészítés alatt van egy együttműködési megállapodás kidolgozása, melyet várhatóan jövő év elején aláírunk. Fontos, hogy ebben az egyre inkább elmagányosodó világban egyre többen esnek az online szerelmi csalások áldozatává, ezért számunkra fontos, hogy a sértettek számára szakember nyújtson segítséget: a családon belüli erőszaktól az online csalásokig bármilyen esetben.
Dr. Berndt-Iványi Judit hadnagy, a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Alosztály megbízott vezetője elmondta, hogy kezdetektől szorosabb együttműködéssel hatékonyan segítik a bűncselekmények áldozatait. A rendőrség számos csatornán és programmal igyekszik tájékoztatni a lakosságot a lehetőségeikről.
Ebben az évben eddig 1500-an kértek és kaptak segítséget az Áldozatsegítő Központban Egerben, az országos adat ennek több mint tízszerese. Bár egyre több csatornán szólítjuk meg az áldozatokat, azonban a szégyenérzet még mindig hatalmas gát a segítségkérésben. Pedig senki nem hibás azért, mert áldozattá vált, ez nem egy szégyenteljes állapot.
Az egyik legfőbb cél, hogy a sértettek ne szégyelljék, ha segítségre van szükségük, s tudják, hogy baj esetén hova és kihez fordulhatnak.
Az eseményen készült további képek a galériában ITT megtekinthetők!