A szakmai tanácskozáson Tarnai Richárd, Pest vármegye főispánja, Sára Botond, Budapest Főváros főispánja, Markó Attila budapesti rendészeti rendőrfőkapitány-helyettes, Lauda Zoltán Pest vármegyei rendőrfőkapitány, Gál Dávid, a Baptista Szeretetszolgálat ügyvezető főigazgatója és Rácsok Balázs, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet igazgatója vett részt.
A Budapesti Áldozatsegítő Központ 2005 óta vesznek részt az áldozatsegítésben, több mint 300 ügyben nyújtott segítséget 2023-ban a Budapest Fővárosi Kormányhivatal a szaktárcával és az áldozatsegítő központtal együttműködve, 138 esetben pénzügyi támogatást, a többi esetben pedig jogi, illetve lelki segítséget nyújtottak. Az áldozatoknak krízishelyzet kezelésére szolgáló segélyt biztosítanak, illetve az állam adott esetben kártalanítást ad az áldozatoknak vagy a hozzátartozóiknak.
A számadatok azt mutatják, hogy az emberek bizalommal fordulnak az áldozatsegítő központokhoz, és egyre jobban ismerik azok munkáját.
Magyarországon az áldozatokat segíti az állam, a bűncselekmények elkövetőit pedig szigorúan megbünteti.
Az együttműködést és az áldozatvédelem „láthatóvá tételét” célozza az az országjáró körút, amelynek során valamennyi további segítő központot is felkeressük. Azzal a céllal járjuk végig az ország valamennyi Áldozatsegítő Központját, hogy mindenkivel tudassuk: baj esetén van segítség, van hova fordulni, hiszen az áldozatsegítő központokban a bajba jutottak a gyors anyagi segítség mellett pszichés támogatást is kapnak, hogy minél előbb túljussanak a krízishelyzeten.
Az áldozatsegítő vonal éjjel-nappal hívható, a központok pedig a két ünnep között, az igazgatási szünetben is nyitva tartanak.
A Budapesti Áldozatsegítő Központban tett látogatásom alkalmával készült videóösszeállítás ITT tekinthető meg.